Čenkov.eu

Jak to začalo.

             Byl horký červenec roku 2009. Vánoce daleko, venku vedro, tak proč zrovna teď nezačít vymýšlet, co bude v zimě. V okolních vesnicích se již několik let lidé scházejí před Vánoci na různých akcích. Jen v naší obci se nic neděje a chodíme se dívat do okolí.

             Napadlo mě zorganizovat zpívání koled i u nás. Nápad je však jedna věc a dotáhnout vše do zdárného konce je věc druhá. Se svým nápadem jsem se svěřil Katce Šlerové, ta byla snad víc nadšená než já a její prohlášení "... jdu do toho, i kdybych to měla odehrát sama" jsem cítil jako závazek i pro mne. Teď scházelo už jen najít další dobrovolníky, kteří do toho půjdou také. Po shlédnutí představení místních ochotníků jsem se vypravil za Alešem a Janou Novákovými a také oni souhlasili. Jana Šmejkalová byla pro ihned, Jana Tyllová a Lukáš Krásný taktéž. A parta nadšenců byla na světě.
              Začalo se zkoušet na podzim. Jako předpremiéru jsme měli vystoupení na Karlštejně. Tam jsme načerpali mnoho cenných zkušeností, především s hraním venku za mrazivého počasí. Když se flétna ihned neschová do rukávu, zmrzne. To byla veliká zkušenost, na kterou se jen tak nezapomene. Všechno jsem zužitkovali 18. 12. 2009 při prvním vystoupení v Čenkově. Teplota toho dne byla v 17 hodin kolem 15 stupňů pod nulou, atmosféra zimní a krásně předvánoční. Vystoupení se povedlo, bylo oceněno velkým potleskem na závěr a poděkováním.

Rok 2010

V tomto roce jsme mezi námi přivítali nového člena Milana Černohorského. Počasí nebylo tentokrát tak mrazivé jako v roce 2009. Atmosféře pomohlo ozvučení a barevné osvětlení, které zaplatila obec Čenkov. Překvapením byl i Betlém v životní velikosti. Po zahrání všech čtrnácti koled, které byly nacvičeny, si diváci za bouřlivého potlesku vyžádali přídavek. Bylo vidět, že se nikomu nechce domů. Ještě dlouho po skončení akce si lidé povídali a přáli si krásné nadcházející svátky.
Závěrem chci poděkovat všem členům, že bez ohledu na předvánoční shon a přípravy obětovali svůj volný čas, strpěli rozmary počasí a jiné nástrahy. Myslím, že tato akce přispěla ke krásné atmosféře vánočních svátků v naší obci.

                                  Jiří Firýt

Upozornění

Nejedná se o oficialní stránky obce Čenkov, stránky obce najdete na www.cenkov.obeccr.cz

Fotogalerie